תלמידי מקיף עומר היקרים:

אנו מביאים בפניכם את  תקנון החינוך הגופני.

חשיבות רבה יש לפעילות גופנית ולכן חשוב לשמור על הכללים למען בטיחותכם והנאתכם מהשיעורים, ובהזדמנות זו נאחל לכולנו שנה טובה, שנת פעילות ספורטיבית מהנה ומאתגרת והצלחה לכל נבחרות ביה"ס.                               

תלבושת: תלבושת ספורט היא חובה לכל אורך שנת הלימודים והיא כוללת חולצת טריקו עם סמל בית הספר, מכנסי ספורט קצרים או ארוכים- טייץ, פוטר או טרנינג, ונעלי ספורט המתאימות לכל פעילות ספורטיבית. (לא נעלי אופנה)

בימים קרים ניתן ללבוש טרנינג או פוטר (שהם חלק מתלבושת בית הספר) מעל החולצה. לא ניתן להתעמל עם סוודר או מעיל.

חשוב מאד- למען ביטחונכם האישי אין ללעוס מסטיק בשיעור, יש להוריד עגילים ארוכים או חישוקים, בעלי שיער ארוך נדרשים לאסוף שיער, רצוי לבוא עם כובע וקרם הגנה מפני השמש, ולהביא בקבוק מים לשתיה.

בעיות רפואיות: כל תלמיד שיש לו בעיה רפואית כלשהי חייב להציג אישור רפואי מרופא המפרט את בעיתו, את המגבלה הנובעת מכך ואת משך הזמן. יש להביא את האישור בתחילת שנת הלימודים. לא יתקבלו אישורים בדיעבד.

תלמיד הפטור לחלוטין מפעילות גופנית לא תחול עליו חובת נוכחות בשיעור, אך יהיה עליו להגיש עבודה שתהווה את ציונו בחנ"ג. את ההנחיות לעבודה יקבל התלמיד מהמורה לחנ"ג, ובנוסף יהיו הנחיות באתר ביה"ס.

תלמיד הפטור חלקית יהיה נוכח בכל השיעורים ויבצע את הפעילות שהוא יכול בהתאם לאישור הרפואי.

תלמיד החש ברע (באופן חד פעמי)- יהיה נוכח בשיעור עם תלבושת מלאה, ופעילותו תתואם עם המורה. במידה והבעיה נמשכת, ידאג להציג אישור רפואי בהמשך.

היעדרות: כל היעדרות משיעור מחייבת באישור. יש להציג האישור בפני המורה לחנ"ג. (על פי תקנון משה"ח- עד 5 ימים ניתן להציג אישור הורים ומעבר לכך, אישור רופא)

ציון בחנ"ג: הציון נקבע גם על פי יכולתו וגם על פי תפקודו של התלמיד בשיעורים:

60% - השתתפות, תלבושת, איחורים, חיסורים לא מוצדקים, ותפקוד כולל בשיעורים.

 40% - היכולות המתבטאות במבחנים השונים במהלך השנה.

על פי חוזר מנכ"ל תלמיד שלא השתתף בפעילות מכל סיבה שהיא בלמעלה מ50% מהשיעורים אינו זכאי לציון ובכיתה י"ב אינו זכאי לגשת לבחינת הגמר.

ציון סופי בחנ"ג: הציון הסופי בסוף כיתה י"ב נקבע על פי הציון השנתי בכיתות י"א וי"ב ועל פי מבחן הגמר שנערך לקראת סוף כיתה י"ב. ציון עובר בחנ"ג הינו תנאי לזכאות לתעודת בגרות!

זכרו תמיד:               נפש בריאה בגוף בריא

                                                                                               בהצלחה, צוות חנ"ג