כנס באר שבע לשלום הילד הינו כנס מדיניות ראשון מסוגו בישראל והוא מתקיים זו השנה העשירית ברציפות. הכנס מתמקד בשלום הילד בישראל מנקודת ראות של מדיניות כוללת, תכנון ומעשה. חשיבות הכינוס ועיתויו הינם פועל יוצא של התגברות המודעות הציבורית לשלומם של ילדי ישראל וקידום זכויותיהם. ייחודיות הכנס מתבטאת גם בשותפות הייחודית בין מארגני הכנס וקבוצת בני נוער גדולה אשר עושה עבודת ההכנה ב-12 נושאים. 

 

רוחמה שמרת, יועצת שכבות י'-יא', מנחה ומלווה את הפרוייקט: "שבעה תלמידים משכבה יא נבחרו לייצג את בית ספרנו : תום גנון, רון פינקלשטיין, הדר נשיא, עופרי דינו, מעיין שלף, גיא מזרחי ואיתי כהן. הנושא אותו יחקרו ויציגו בכנס הוא "סיווג וסימון תוכניות לילדים". השאלות הנשאלות: האם למדינה צריך להיות תפקיד הגבלת צפייה או שמא מדובר במנדט ההורים?. האם ערוצי הטלוויזיה השונים מקפידים להשתמש בסיווגים והאם נערכת אכיפה של החוק? האם יש לה משמעות בכלל בעידן ריבוי ערוצים ואמצעי תקשורת? מה הערך בכלל של הגבלות צפייה, כאשר הילדים יכולים לראות תכנים זהים ואף גרועים בהרבה באמצעות האינטרנט?. במסגרת השתתפותם בתכנית יצאו תלמידינו לארבעה  מפגשים מתוך ששה מפגשים, שכללו סדנאות, הרצאות, סמינרים, פגישה עם מומחים, אישי ציבור וחברי כנסת. בסוף המפגשים יתקיים ב-14-15.2.2011 כנס העשור בו תלמידינו יציגו את נייר העמדה לנושא הנבחר באוניברסיטת בן גוריון בפני קובעי המדיניות".

 

הדר נשיא, יא3: "במסגרת השתתפותי בתוכנית נפתח לי פתח לעולם הדמוקרטיה ולהבנת חשיבות של שלום הילד. אני יכולה להשמיע את קולי, לומר את מה שמפריע לי והדברים הנחוצים לנו כילדים. למדתי שיש לנו זכויות אך לצידם גם חובות, זה בא האחד עם השני. הקבוצה שלנו בחרה בסיווג תוכניות הטלוויזיה, על החשיבות וההשפעות על ילדים ונוער, אשר צופים בתכנים לא הולמים בטלוויזיה ומושפעים מהם כמו: אלימות, פורנוגרפיה, שימוש בסמים, אשר פוגעים בתמימות של הילד וגורמים למצבי אלימות. הצוות שלנו הציע ויציג כמה רעיונות לשמירה על סיווג נכון בטלוויזיה, אנו הולכים להציג בעיה זו מול חברי כנסת ואנשים אחרים המעוניינים להקשיב ונושא זה נוגע להם. דרך כך חברי הכנסת יכולים להבין את חשיבות הנושא ולהשתמש ברעיונות שלנו. אז אני מקווה שנצליח להשפיע על חברי הכנסת ולקדם את הנושא בישראל".

 

גיא מזרחי, יא6: "העבודה בפרוייקט חשפה אותי לנושא בעייתי בחברה שלנו, שלא הייתי מודע אליו ממש. בזמן האחרון, עברנו חוויות רבות, התגבשנו ביחד, במפגשים האחרונים שנערכו, הכרנו חברים חדשים מאיזור הדרום. זכיתי להכיר אנשים חשובים כמו מי שהיה יו"ר ראשות השידור, וח"כ זבולון אורלב, שזכיתי להציג בפניו בעיה שמפריעה לי בחיי היומיום. נהניתי מהביקור בכנסת, העבודה עם מכון התכנים וסדנת העמידה מול קהל. אני מקווה שעוד נמשיך להנות בפרוייקט, והכי חשוב - נצליח להשפיע ולשפר את חיי החברה הישראלית".