ב-12.3.2010 נחשפו תלמידי שכבות ט-י לפעילות מרתקת של כשעתיים בבית התרבות בעומר. זוהי פעילות של הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול ומשרד החינוך, המשלבת בידור והנאה בחוויה הלימודית, תוך שימוש בהנדסת דמיון, אמצעים רב חושיים הכוללים את מרכיבי הראייה, השמיעה, הריח והדמיון של בני האדם. אף תלמיד לא חזר אדיש.

עמית רייס ט1: "ראינו סרט תלת מימדי באמצעות משקפיים מיוחדים המדגים את דרכו של הסם בגוף האדם, הרגשנו שאנו שותפים לטיול. הסרט מפרט את נזקי הסמים ומסביר מדוע כל זה קורה. לאחר מכן האזנו בחושך לקטע מלווה אפקטים של תאורה, המבוסס על סיפור אמיתי, ובו שלושה ילדים, שיוצאים לבילוי במועדון, שבסופו אחד מהם לוקח כדור אקסטזי והופך לצמח.  שיחקנו במשחק טריוויה ממוחשב באמצעות שלטים מיוחדים. התחלקנו לשתי קבוצות, הבנים מול הבנות. על השלט היו כפתורים מ-1 עד 4, וכל פעם לחצנו על התשובה, שחשבנו שהיא נכונה. לדעתי, הפעילות הייתה מהנה והנושא שבו עסקה חשוב מאוד".

רועי בן גיא ט1: "ראינו סרט על דרכו של הסם משדות הגידול בדרום אמריקה עד לשוק המקומי ולמדנו, שכספי הסמים ממנים פעילויות טרור בעולם. בסרט הסבירו, שרוב החומר באבקת הסם, הוא סוגים שונים של רעלים. באמצעות קטע המסיבה למדנו, שאחת מתופעות הלוואי של האקסטזי, היא תחושת צמאון מוגברת, שגורמת לרצון לשתות ללא הגבלה ואבחנה, דבר שמוביל לעודף נוזלים בגוף ולבצקות באיברים פנימיים עד סכנת מוות.